Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/magdalena201/ftp/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 2253
Biegi - Korona Lubelszczyzny

Bieg Zielonych Sznurowadeł

Biegiem Zielonych Sznurowadeł witamy Wiosnę w Puławach. W niedzielę 17 marca 2019 r. podczas 5. jubileuszowej edycji Biegu Zielonych Sznurowadeł rozpoczniemy projekt Korony Półmaratonów Lubelszczyzny. Na początek naszej biegowej przygody na drodze do tytuły Zdobywcy Korony Półmaratonów Lubelszczyzny spotykamy się na puławskiej Marinie. Tradycyjnie podczas zawodów prowadzona będzie akcja charytatywna na rzecz dzieci i młodzieży ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Puławach. Zbieramy dla nich środki higieniczne i bieliznę osobistą.

PKO Półmaraton Solidarności
Bieg, oprócz popularyzacji biegania i promocji zdrowego stylu życia, ma na celu upamiętnienie rocznicy strajków „Lubelskiego Lipca 1980″ i powstania NSZZ „Solidarność”. Organizatorem biegu jest Region Środkowowschodni NSZZ „Solidarność” w Lublinie.

Kraśnik Półmaraton
Wszystkich sympatyków biegania zapraszamy w sobotę 15 czerwca do Kraśnika na IV edycję Kraśnik Półmaratonu im. 24. Pułku Ułanów. Wśród imprez towarzyszących m.in. I Maraton w Kraśniku, „Zielony Bieg” – przełajowy bieg, którego malownicza trasa została wyznaczona w lesie, a jej długość to 5 km, a także Familiada Biegowa – impreza sportowa z wieloma dystansami dla całych rodzin, dzieci  i młodzieży. Zapraszamy na duże święto biegania! W tym roku rezygnujemy z wysokich nagród pieniężnych dla Zwycięzców, na 
rzecz potrzebujących dzieci. BIEGAM / POMAGAM / ZWYCIĘŻAM – TO NASZE HASŁO. Sprzęt dla ludzi z niepełnosprawnością o wartości 50 tys. złotych, licytacje i konkursy to nasze wspólne wyzwanie. A wszystko to przy pomocy: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Kraśnik oraz fundacji Rainbow of Magnolia Fountains of Life.

 

Maestrocafe Półmaraton Chełmski 

Trasa biegu będzie prowadziła ulicami miasta Chełm i ścieżkami rowerowymi. Na trasie będą się znajdowały punkty żywieniowe oraz medyczne. Zawodnicy otrzymają pamiątkową koszulkę i inne gadżety biegowe, medal okolicznościowy, posiłek na mecie a także będą mieli zapewniony profesjonalny pomiar czasu. Najlepsi zostaną wyróżnieni pucharami i nagrodami. W tym samym dniu odbędzie się bieg towarzyszący na dystansie 5 km. Dodatkowo w okolicach startu/mety będą odbywały się prowadzone przez nas imprezy towarzyszące z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz wiele dodatkowych atrakcji i akcji promujących różne formy aktywności fizycznej  i zdrowy tryb życia (w tym biegi dla dzieci i młodzieży).

Na potrzeby organizacji pierwszej edycji naszego półmaratonu zawiązała się nieformalna grupa entuzjastów biegania, działająca pod szyldem „Chełm Biega”. Nasza grupa biegowa działa coraz prężniej i zyskuje sobie coraz większą liczbę zwolenników. Regularnie uczestniczymy w biegach organizowanych nie tylko na Lubelszczyźnie, ale w całym kraju (a także poza jego granicami) aktywnie promując nasze miasto i organizowane przez nas biegi.  Prowadzimy stronę internetową oraz profil na fb. Dzięki doświadczeniom i renomie zdobytej podczas organizowanych przez nas biegów jesteśmy postrzegani jako solidny partner i organizator imprez biegowych.

Odbyło się już pięć edycji Chełmskiego Półmaratonu (2014, 2015, 2016,2017,208 r.), w których łącznie wzięło udział prawie 1,5tys. biegaczy z całej Polski (a także z zagranicy).

Lubartów Półmaraton Bez Granic
V Półmaraton Lubartowski „BEZ GRANIC” w swojej specyfice łączy ze sobą trzy idee: sportową, charytatywną i integracyjną. Pierwsza jest oczywista – przebiegnięcie ponad 21 km ulicami Lubartowa i okolic. W drugiej staramy się pomóc potrzebującym, dlatego wszystkie wpłaty od zawodników zostaną przekazane na cel charytatywny. Ostatni wymiar pokazuje integracje z osobami niepełnosprawnymi. Rozgrzewką do półmaratonu jest wspólny, honorowy bieg niepełnosprawnymi. Znosimy wtedy granice wytyczone przez ludzki egoizm.

Tomaszów Lubelski – Półmaraton Tomaszowski
„I Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939 r.  odbył się we wrześniu 2012r. Od tego momentu  rokrocznie  w Tomaszowie Lubelskim w trzecią sobotę września podczas obchodów rocznicowych odbywa się półmaraton Tomaszowski. Ideą  organizacji naszego półmaraton jest sportowe uczczenie Pamięci  Żołnierzy  Września 1939 rok.”

 

Półmaraton Lubelski

Półmaraton Lubelski to wydarzenie niezwykle wyczekiwane przez
miłośników biegania, które idealnie dopełniło cykl Grand Prix Lublina
obejmujący biegi na dystansach 5 km, 10 km i maratonu. Pierwsza,
historyczna edycja odbyła się w październiku 2017 r. i zgromadziła na
starcie ponad 1000 uczestników. Dystans półmaratoński to swoisty pomost
dla biegaczy krótkodystansowych, którym marzy się udział w maratonie lub
w biegach ultra, a jednocześnie dla wszystkich bardziej „zaprawionych”
biegaczy jest formą sprawdzenia swoich możliwości przed udziałem w biegu
na królewskim dystansie.